×

Historia Lauber

Firma Lauber Sp. z o.o. jako jedna z pierwszych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła regenerację części samochodowych już w 1994 roku. Zarówno w strategii, jak i w oferowanych przez nas produktach oraz usługach na przestrzeni czasu nastąpiło wiele zmian. Zaczynając od regeneracji części układu elektrycznego silnika, tj. alternator i rozrusznik, stopniowo rozszerzaliśmy zakres (asortyment) produktów podlegających fabrycznej regeneracji.

Obecnie, będąc bogatsi o ponad 20-letnie doświadczenie, z dumą stwierdzamy, że jesteśmy jedną z największych fabryk w Polsce. Czas i zdobyte doświadczenie nauczyło nas, że aby stać na piedestale, trzeba być najlepszym. Dążąc w tym kierunku, zachowujemy wysoką jakość naszych produktów i usług, wdrażamy innowacyjne rozwiązania, wykazujemy zaangażowanie w wykonywaną pracę. Wdrażając najbardziej restrykcyjne normy stosowane przez potentatów na całym świecie uzyskaliśmy certyfikat APRA (Automotive Parts Rebuilders Association – Stowarzyszenie Regenerujących Części Motoryzacyjne). Zgodnie z definicją APRA: “regeneracja oznacza odbudowę używanej części pojazdu zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami sztuki inżynierskiej tak, że funkcjonalnie odpowiada ona części nowej.”


likalizacja

Dystrybucja

Nasz asortyment, w skład którego wchodzą zarówno nowe, jak i regenerowane podzespoły, obejmuje ponad 10 tysięcy pozycji: rozruszników, alternatorów, przekładni wspomagania kierownicy, pomp wspomagania kierownicy, przekładni kierowniczych bez wspomagania, zacisków hamulcowych, półosi napędowych oraz od początku 2012 roku wtryskiwaczy typu Common Rail typu Bosch. Wszystkie produkty Lauber dostępne są w sieci sprzedaży największego dystrybutora części zamiennych w Europie Środkowo-Wschodniej – Inter Cars S.A.

W lipcu 2003 roku na mocy umowy zawartej z Inter Cars S.A. uzyskaliśmy dostęp do potężnego systemu dystrybucji oraz nowych grup potencjalnych odbiorców na terenie całej Europy, np. zrzeszonych w ATR.

Głównymi kanałami dystrybucji stały się oddziały INTER CARS oraz współpracujące z nim Q-serwisy oraz Auto Crew rozmieszczone w całej Polsce i właśnie dla nich stworzyliśmy program regeneracji usługowej, a także bezpośredni odkup rdzeni.

Inwestycja w rozwój i przyszłość

Obecnie, posiadając przyznawany nam od kilku lat certyfikat jakości ISO 9001:2008, nie spoczywamy na laurach. Nadal nie ustajemy w wysiłkach nad systematycznością poprawy jakości naszych produktów. Dzisiaj jest ona porównywalna z jakością osiąganą przez liderów rynku europejskiego. Stan ten mógł zostać osiągnięty tylko poprzez zakup nowoczesnych – stosowanych przez najlepszych – testerów i urządzeń. Stałe poszerzanie gamy naszych produktów poprzez uruchamianie kolejnych linii montażowych to odpowiedź na dynamikę wzrostu zainteresowania regenerowanymi częściami samochodowymi oraz ogólnoświatową tendencję do recyklingu.

Jesteśmy przekonani, iż inwestycje w nowe linie produkcyjne, metody regeneracji oraz zaangażowanie w rozwój zasobów ludzkich poprzez ciągłe podnoszenie ich kwalifikacji pozwolą nam stale dążyć do umacniania naszej pozycji lidera rynkowego oraz znajdą odzwierciedlenie w dalszym, dynamicznym rozwoju działalności regeneracyjnej.

Misja firmy

Jesteśmy nowoczesną i stale rozwijającą się firmą oraz wychodzącą naprzeciw wymaganiom rynku fabryką. Otwieramy się na potrzeby rynku starając się spełniać jego oczekiwania. Mamy za sobą wieloletnie doświadczenie, które kształtuje, wpływa oraz jest narzędziem w realizacji naszej misji.

Gwarantujemy elastyczne podejście do inwestorów, rzetelną i profesjonalną obsługę każdego klienta. Oferujemy dbałość o najwyższą jakość naszych produktów i usług dając 25-miesięczną gwarancję. Dla nas najważniejszy jest klient i jego zadowolenie oraz przywiązanie do naszej marki.

Wizja firmy

Zaufanie, jakim na co dzień obdarzają nas użytkownicy produktów marki Lauber, stawia przed nami nowe wyzwania. Naszym obowiązkiem jest nie tylko zapewnienie kompleksowej obsługi klienta, ale przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa z użytkowania naszych produktów. Warunkiem sukcesu jest nie tylko spełnianie oczekiwania naszych klientów, złotym środkiem jest wyprzedzanie ich.

Dostępność i standardy

Nasz asortyment zarówno nowych, jak i regenerowanych podzespołów obejmuje ponad 10 tysięcy pozycji do wszystkich dostępnych na rynku modeli aut osobowych. Stanowi to 95% pokrycia rynku europejskiego.

Najważniejszy jest klient

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom postanowiliśmy utworzyć specjalną INFOLINIĘ dla wszystkich naszych klientów. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 do Państwa dyspozycji są nasi specjaliści, będący w stanie udzielić fachowej informacji dotyczącej produktów z naszej oferty.

Centrala
Tel. (59) 848 11 36

Usługa regeneracji
Tel. (59) 848 11 36, 661 603 688

Dział reklamacji
Tel. (59) 848 11 36, 609 998 603

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy również do wypełnienia formularza kontaktowego.

Nasi specjaliści z wieloletnim stażem, sprawdzone źródła dostaw nowych podzespołów (komponentów), kontrola jakości wykonania, stałe kontrole międzyoperacyjne oraz ostateczna kontrola techniczna przy użyciu testerów najnowszej generacji oraz przyrządów, będących w stanie wykluczyć najmniejsze nawet odchylenia od normy – to tylko niektóre z elementów umożliwiających naszym klientom zakup produktów niezwykle wysokiej klasy.

Aktualne linie produktowe do samochodów osobowych:

 • rozruszniki
 • alternatory
 • przekładnie wspomagania kierownicy
 • pompy wspomagania kierownicy
 • przekładnie kierownicze bez wspomagania
 • półosie napędowe
 • zaciski hamulcowe
 • wtryskiwacze Common Rail typu Bosch

Aktualne linie produktowe do samochodów ciężarowych:

 • rozruszniki
 • alternatory
 • pompy wspomagania kierownicy
 • wtryskiwacze typu Common Rail typu Bosch

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

 • satysfakcjonujące klientów ceny, dostosowane do “portfela” kupującego
 • szybkość i niezawodność działania naszego zespołu: regeneracja trwa do 48 h, często nawet znacznie krócej. Zregenerujemy podzespoły nawet do najbardziej nietypowych samochodów
 • udzielamy Klientowi odpowiedzi na nurtujące go  pytania w czasie do 2 godzin od chwili przyjęcia zgłoszenia (za pośrednictwem e-maila)
 • 25 miesięcy gwarancji na wszystkie produkty
 • maksymalny koszyk ułatwień dla klienta: dostarczenie części do regeneracji oraz wysyłka powrotna do klienta na koszt Lauber, firmą kurierską „GLS POLAND”.
 
 
<